Skip to high contrast button.

Navigation

آیا ماساژ سر می تواند سبب توقف ریزش مو شود؟

ماساژ کف سر می تواند حس بسیار خوشایندی را در شما ایجاد کند. ماساژ کف سر نه تنها حس آرامش را در شما ایجاد می‌کند بلکه می‌تواند برخی از بیماری ها مانند سردرد عصبی، استرس و سینوزیت حاد را کاهش داده و شما را برای خوابی آرام در طول شب آماده می‌کند.

ماساژ سر و صورت

اگر این ماساژ به صورت حرفه ای و با کیفیت بالا صورت گیرد می‌تواند تاثیر فوق العاده ای را هم بر رشد موها و هم بر بهبود عملکرد بدن بر جای بگذارد.

البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که ماساژ به تنهایی نمی‌تواند تنها راه حل کامل برای حل مساله ریزش مو باشد زیرا قبل از هر چیزی باید دلیل ریشه ای بروز این مشکل توسط پزشک بررسی شود.

یک ماساژ صحیح و درست می‌تواند روشی مکمل برای بهبود درمان ریزش موها باشد که کشیدن انگشتان دست با حرکات آرام بر روی پوست کف سر را در بر می‌گیرد .

ماساژ مو می تواند ریشه موها را تقویت کند و شرایط بهتری را برای پوست کف سر فراهم می‌کند. از طرفی میزان شکنندگی و آسیب پذیری موها نیز کاهش می‌یابد.

ماساژ کف سر می تواند با تغذیه مناسب و حفظ موهای قبلی، شدت ریزش مو را کاهش دهد.

ماساژ ، گردش ضعیف خون در کف سر را تقویت می‌کند و در واقع این جریان ضعیف خون یکی از دلایل اصلی ریزش مو است.

ماساژ ملایم کف سر می‌تواند پوست کف سر را گرم کند به این ترتیب رگ های خونی بیشتر باز می‌شوند و گردش خون در کف سر نیز افزایش می‌یابد.

وقتی گردش خون در کف سر افزایش یابد میزان جذب مواد غذایی از طریق موها افزایش یافته و به این ترتیب میزان ریزش مو نیز کاهش می‌یابد.

در آزمایشات صورت گرفته بر روی موارد متعدد، نشان داده که ماساژ به روش موثر و استفاده از درمان موضعی نه تنها می تواند پس از سه ماه باعث کاهش ریزش مو شود، بلکه پس از چهار تا پنج ماه منجر به رشد و رویش موهای جدید می‌شود.

نقش استرس های روحی در افزایش ریزش مو، یکی از عواملی است که به شدت در سطح دنیا مورد بحث و بررسی قرار گرفته است و بسیاری از محققان دریافته اند که افزایش استرس می‌تواند منجر به واکنش های فیزیولوژیکی در بدن شود که در نهایت منجر به ریزش مو می‌شود.

ماساژ کف سر می تواند یک روش کامل برای کاهش استرس باشد. به طور کل، کاهش هورمون های استرس زا باعث می‌شود تا بدن به شیوه موثرتر و بهتری وظایف خود را انجام دهد. به این ترتیب توانایی فولیکول ها برای رشد و حفظ سلامت مو افزایش می‌یابد.

منبع: سایت Lanaria.org

برای دریافت مشاوره درمان ریزش مو و مراقبت از موهای در حال ریزش می توانید با شماره تلفن 09120656603-02140882073 و کانال تلگرام Lanaria_Care و Lanaria_Support تماس حاصل فرمایید. مشاوران لاناریا در هر لحظه آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند.

مطالبی که شاید خواندن آن برای شما جالب باشد

10 ویتامین و ماده معدنی که کمبود آنها باعث ریزش مو می شود

ریزش موی هورمونی و روش های مقابله با آن