Skip to high contrast button.

Navigation

نکاتی که باید در حین شستن مو به خاطر داشته باشید

هر چند ایستادن در زیر دوش حمام آب گرم می تواند حسی خوشایند و لذت بخش را برای شما به همراه داشته باشد اما باید این نکته را به خاطر داشته باشید که دمای بالای آب می تواند به موهای شما آسیب برساند.

اما شستن صحیح مو باید به چه صورت باشد؟ حمام آب گرم بعد از یک روز پرکار و طولانی، به شما حس آرامش می‌دهد. بسیاری از ما تنها با هدف تمیز شدن مو، آن را شستشو می‌دهیم در حالیکه روش شستشوی مو می‌تواند تاثیر فوق العاده ای در جنس و کیفیت موهای شما بر جای بگذارد.

ویتامین مورد نیاز برای رشد مو

موها را به آرامی شانه بزنید و با سر انگشتان ماساژ دهید:

افزایش گردش خون نیازمند باز شدن روزنه ها وکاهش مقدار چربی موجود در موهاست. بنابراین قبل از حمام کردن، موها را شانه بزنید. این امر به راحت تر شدن آبکشی و شامپو زدن مو نیز کمک می‌کند.

وقتی در طول استحمام، موها را شانه می‌زنید این امر باعث می‌شود موهای شما آسیب پذیر شده و ریزش مو را به همراه دارد. همچنین ماساژ پوست سر طبق دستورات مصرف را همیشه در حمام انجام دهید.

شستشو:

قبل از شامپو زدن موها لازم است آنها را آماده شستشو کنید. از آب ولرم با دمای متوسط برای آبکشی موها استفاه کنید. این دما باعث باز شدن روزنه موها و تمیز شدن چربی ها و آلودگی می‌شود. به این ترتیب مو می‌تواند به راحتی روغن و تمام مواد مغذی را جذب کند.

ریشه موها را شامپو بزنید:

آیا نحوه صحیح شامپو زدن موها را می‌دانید؟ قبل از هر چیزی سعی کنید مقدار مناسب شامپو را برای شستشوی مو به کار ببرید. سپس شامپو را به آرامی بر روی ریشه موها بمالید. از انجام حرکات مدور و محکم بر روی کف سر اجتناب ورزید. چنگ زدن موها نیز می‌تواند آسیب فراوانی به ریشه مو وارد کند. اما یک ماساژ ملایم و آرام می‌تواند تاثیر مثبت فوق العاده ای را بر موهای شما بر جای بگذارد.

از آب سرد استفاده کنید:

در آبکشی نهایی لازم است از آب سرد استفاده کنید. در حالیکه آب گرم سبب باز شدن روزنه ها می‌شود آب سر نیز روزنه ها را می‌بندد. به این ترتیب مو، مواد مغذی جذب شده را در درون خود ذخیره می‌کند. این امر در نهایت باعث می‌شود موها براق تر به نظر برسند.

موها را به طور کامل خشک کنید :

همیشه سعی کنید موها به صورت طبیعی خشک شوند و حتی الامکان از روش های مصنوعی برای خشک کردن مو استفاده نکنید. در صورتی که از حوله برای خشک کردن مو استفاده می‌کنید حوله را به آرامی بر روی مو بکشید.حرکت محکم حوله بر روی ریشه مو در مرحله خشک کردن باعث ضعیف شدن ریشه مو می‌شود.

شامپوی مناسب را انتخاب کنید:

این مرحله از اهمیت زیادی برخوردار است. اما خیلی از مردم، آن را نادیده می‌گیرند. نوع شامپوی انتخابی به نوع موی شما بستگی دارد. شامپوهای معمولی برای انواع موها مناسبند. به هرحال نکات دیگری نیز وجود دارد که لازم است آنها را به ذهن بسپارید. به این ترتیب که از شامپوهای محتوی انواع نرم کننده و گلیسرین برای موهای خشک استفاده کنید و در صورت نازک بودن مو از شامپوی محتوی پروتئین استفاده کنید. برای موهای چرب نیز از صابون مخصوص و شامپو فرموله شده برای کاهش چربی پوست سر استفاده کنید. انواع شامپوهای ضد ریزش گیاهی، شیمیایی و کافئین دار نیز در این دوره های درمانی بسیار مؤثرند.

منبع: سایت Lanaria.org

برای دریافت مشاوره درمان ریزش مو و مراقبت از موهای در حال ریزش می توانید با شماره تلفن 09120656603-02140882073 و کانال تلگرام Lanaria_Care و Lanaria_Support تماس حاصل فرمایید. مشاوران لاناریا در هر لحظه آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند.

مطالبی که شاید خواندن آن برای شما جالب باشد

برخی از مواد تغذیه ای مناسب در کنترل ریزش مو

ماساژ کف سر چگونه از ریزش مو جلوگیری می‌کند؟